TERVETULOA IGDA FINLAND RY:N SÄÄNTÖMÄÄRÄISEEN SYYSKOKOUKSEEN 4.12.2012

Hei nykyiset ja tulevat IGDA Finland ry:n jäsenet, tervetuloa IGDA Finland ry:n syyskokoukseen!Jos olet kiinnostunut liittymään IGDA Finland ry:n hallitukseen, ilmoita kiinnostuksestasi etukäteen sonja.angesleva[@]igda.fi.

Paikka: Aalto University, Arkadia building (Lapuankatu 2, Etu-töölö), Room E-127 (1 st floor) Aika: 5:30PM Päivä: 4.12.2012

IGDA FINLAND RY:N SÄÄNTÖMÄÄRÄISEN SYYSKOKOUKSEN ESITYSLISTA 2012

1. Kokouksen avaus

2. Kokouksen toimihenkilöiden valinta Kokoukselle valitaan puheenjohtaja, sihteeri ja 2 ääntenlaskijaa sekä 2 pöytäkirjan tarkastajaa.

3. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus Esitys: Kokous on kutsuttu koolle yhdistyksen sääntöjen § 12 mukaan määräajassa asialistoineen. Ilmoitustauluna ovat toimineet yhdistyksen kotisivut sekä jäseniä on tiedotettu sähköpostitse.

4. Esityslistan hyväksyminen työjärjestykseksi 5. Valitaan yhdistykselle hallitus ja hallituksen jäsenistä puheenjohtaja seuraavan kahden kalenterivuoden ajaksi IGDA Finland ry:n hallitukseen valitaan viisi edustajaa 6. Tilintarkastajien valinta seuraavaksi 2 vuodeksi 7. Jäsenmaksut vuodelle 2012-2013

8. Toimintasuunnitelma 2013

9. Talousarvio 2013

10. Kunniajäsenet hallituksen esityksestä

11. Muut esille tulevat asiat 12. Kokouksen päätös